Amikor már sokadik napja hatalmas feszítő, lüktető lénnyel az arcodon ébredsz és túl vagy a huszadik bőrradíron, arctisztítók seregén, már a tinikorodban jól bevált fogkrémes trükköt is elsütötted, de még mindig ott virít a “kis” méregzsák; na akkor jönnek a házipraktikák…
Igazából elég szerencsés bőröm van, 32 évesen is egy könnyed hidratálóval elvagyok. Kéthetente leradírozom és köszöni jól van; ráncok csak a homlokomon, azok sem a kor, inkább a mimika rovására írhatóak és gyakorlatilag ennyi.. a tinédzser éveimet is megúsztam kb. két üveg arctonikkal, éppen ezért is állok tehetetlenül az utóbbi időben fel-felbukkanó pattanásokkal szemben. Ráadásul nem az a “ahogy jön, el is tűnik” fajta, amit a szokásos arctisztító rutinnal lemosol a föld színéről, hanem napokig gyűlik, duzzad és még mindig csak nő, feszít. Nem baj, igaz már egy hete, hogy a fél arcom lángol, bedagadt, de gondoltam mára biztosan búcsút veszünk egymástól, de semmi.
Persze korrektor, alapozó…blabla.. mondhatják sokan, meg biztos a stressztől van, ergo nyugodjak meg, mert attól megnyugszom.. de a vörösen izzó ideg góccal a fejemen valahogy nem megy.
Két opcióm maradt:
1. kétségbeesetten nézem, ahogy tovább torzul a fejem, de türelmesen várok a csodára, hogy eltűnik végre az undok “kis” görcs…vagy
2. a trendi kencéket feladva belevetem magam az ősi, természetes praktikákba és kikeverem a tutit a boszorkánykonyhámban.
A szakirodalmat, házikönyvtár híján lexikonok helyett az interneten kerestem, ami valljuk be sokszor kétes információkból táplálkozik, így némi szkepticizmust bevetve és az aktuálisan itthon fellelhető alapanyagokat figyelembevéve, végül megannyi népigyógymód közül a következő mesterhármast választottam:
paradicsom, méz és kamilla.
Igazából fertőtlenítő és gyulladáscsökkentő tulajdonságaiknak köszönhetően külön-külön is megállják a helyüket a pattanások elleni harcban, de a klasszikus arctisztítás menetéből merítve én 3 lépéses kúrát vetettem be:
- lépés: Tisztítás paradicsommal
Tudtad? A paradicsom segíti a pattanások begyűlését. Azokat a pattanásokat, amelyek csúnya gócként gyűlnek a bőröd alatt, de lehetetlen kinyomni őket, ha körülbelül fél órára egy paradicsom-szeletet helyezünk rájuk már óvatosan kinyomhatóak. Első körben megmostam az arcom langyos vízzel, majd lefeküdtem félóra relaxra a kanapéra és egy szelet paradicsommal a fejemen a kritikus pontra helyezve… Tipp: legyen a kezed ügyében zsebkendő, mert a cucc folyik! De a jó hír, hogy működik! Ugyan első nekifutásra csak a duzzanatot húzta le, de a feszítő fájdalom elmúlt és jóval kisebb lett a góc. - lépés: Táplálás mézzel
A méz gyulladáscsökkentő, fertőtlenítő hatású és értékes vitaminokat is tartalmaz, miért ne használhatnánk az arcbőrünkön is, hogy felszívódva meggátolják a pattanások kialakulását vagy csökkentsék annak gyulladását?Miután a paradicsom szelet kifejtette hatását, ismét langyos vízzel leöblítettem az arcom és vékony rétegben bekentem az egészet mézzel, majd hagytam, hogy kifejtse hatását. Isteni mézillat lengett körbe, miközben felforraltam a kamilla főzethez a vizet 🙂 - lépés: Tonizálás kamillával
Az egyik legismertebb természetes gyulladáscsökkentő növényünk, bármilyen gyulladásos megbetegedésre ajánlott. Azonban torokfájásnál és kötőhártya gyulladásnál érdemes vele vigyázni: szárítja a nyálkahártyát emiatt fokozhatja a köhögési ingert és a szemszárazságot.Egészen pici kislány korom óta nem hiányozhatott otthonunkból, így ma sincs ez másként: mindig van itthon egy zacskó belőle. Jelen esetben a gyulladáscsökkentés mellett épp az előbb említett szárító hatás miatt vetettem be a kezelés utolsó lépéseként. A kissé ragacsos mézes gyulladáscsökkentő-tápláló pakolást a langyos kamillafőzetbe mártott vattakorongokkal mostam le. Aminek elkészítéséhez kb 1 dl vízben 2 evőkanálnyi kamillavirágot áztattam be.
Győzeleeem; a feszítő érzéssel már első körben sikerült felszámolni, úgyhogy bizakodom, még párszor megismétlem a kezelést, hogy hétfőre ismét a saját arcom legyen amit meglátok elsőként a tükörben a vörös szörnyeteg helyett.
Tarts Velem, ez itt a mosoly stílusa! 🙂 További blogposztjaim itt olvashatod.
Kommentek
Kommenteléshez kérlek, jelentkezz be: